Savunma ve Havacılık Sanayi “Latif Aral Aliş ile devam” dedi

SSI Başkanı Latif Aral Aliş tekrar başkan seçildi

Savunma ve Havacılık Sanayi “Latif Aral Aliş ile devam” dedi

 

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSİ) genel kurulunda, seçime tek aday olarak giren  Latif Aral Aliş, tekrar başkanlığa seçildi.

 

SSI Başkanı Latif Aral Aliş, “ ‘Savunmadan atağa geçiyoruz’ demiştik. Bunu hep birlikte başardık. Yeni dönemde de bu atağımız sürecek” dedi.

 

 

Türkiye’nin  en genç ihracatçı birliği olmasına rağmen, yakaladığı düzenli ihracat artışıyla dikkat çeken Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSİ) genel kurulunu gerçekleştirdi.  Genel kurula üye firmaların yanı sıra,  Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı ile SSM Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir de katıldı. SSI üyeleri, halen başkanlık görevini sürdüren Latif Aral Aliş’i, tek listeyle girdiği seçimde tekrar başkanlık görevine seçti.

 

Genel Kurulda konuşan SSI Başkanı Latif Aral Aliş, sektörü çok daha önemli bir noktaya getirmek için hep birlikte ve tüm güçleriyle çalıştıklarını söyledi. “Bugün itibariyle, Türkiye’nin en genç ve en hızlı büyüyen ihracatçı birliği biziz.  Kurulduğumuzda bir motto belirlemiş; Türkiye olarak Savunmadan Atağa geçiyoruz demiştik. Bu hedef doğrultusunda hep birlikte el ele, omuz omuza vererek atağa geçtik. Yeni dönemde de bu atağımız sürecek” diye konuşan Aliş, 2014 yılı sonunda, geçtiğimiz yıla oranla yüzde 40’a yakın bir artışla  2 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini vurguladı.

Latif Aral Aliş, yoğun Ar – Ge faaliyetleri ve teknolojik yatırımla büyüyen sektörün, ürettiğinin üçte birini ihraç eder duruma geldiğini hatırlatarak, “Amacımız ulaştığımız coğrafyayı daha da genişletmek,  dünya savunma sanayi liginde en önemli global tedarikçiler arasında yer almak. Bu bağlamda önümüzdeki süreçte ihracat yapmayı hedeflediğimiz bölgeler arasına Uzak Doğu ve Asya ülkelerini de dahil ettik. Kısa zamanda ihracat performansımızı 5 katına, 10 katına çıkarmalıyız, çıkaracağız… Ve asıl hedefimiz 2023… 2023 yılında 25 milyar dolarlık mal ve hizmet ihracatıyla dünyada ilk 10 ülke arasına girmeyi hedefliyoruz ve bu hedefe birlikte, beraber çalışarak ulaşacağız” dedi.

Genel kurula katılan üyelere, sektör adına gösterdikleri birlik, bütünlük ve kendisine verdikleri destek için teşekkür eden Aliş, Ekonomi Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na da, sektöre ve Birliğe olan desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

 

Yönetim Kurulu Listesi

BAŞKAN: SARSILMAZ SİLAH SAN.A.Ş.

ASİL ÜYELER:

1: TUSAŞ TÜRK HAVACILIK VE UZAY SAN.A.Ş.

2: ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

3: ROKETSAN ROKET SAN. VE TİC.A.Ş.

4: MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

5: FNSS SAVUNMA SİSTEMLERİ A.Ş.

6: YURTTAŞ İNŞ VE ORMAN ÜRÜN SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.

7: BAHTİYAR AV MALZEMELERİ PAZ. İNŞ. TEKS. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

8: S.S. HUĞLU AV TÜFEKLERİ İMALAT ALIM SATIM KÜÇÜK SAN.KOOP.

9: YONCA-ONUK ADİ ORTAKLIĞI

10:YAVAŞÇALAR AV SPOR MALZ. SAN. VE TİC.A.Ş.

 

Foto Altı:  1- SSI Başkanı Latif Aral Aliş

                   2- SSI Başkanı Latif Aral Aliş ve Yönetim Kurulu Üyeleri toplu halde

 

 

SSI Yönetim Kurulu-