Özak GYO hisseleri BIST 100’de işlem görecek

Özak GYO hisseleri BIST 100’de işlem görecek

Hayata değer katmak misyonuyla konut, ofis, ticari ünite, turizm ve perakende alanlarında ihtiyaçlara yönelik projeler geliştiren Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın hisseleri BIST 100 Endeksi’nde işlem görmeye başlayacak.

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketlerinden Özak GYO hisseleri artık Borsa İstanbul’un gösterge endeksi olarak bilinen ve her yatırımcının takibinde olan BIST 100 Endeksi’nde işlem görecek. İnşaat sektörüne 1995 yılında İnt-Er Yapı firması ile giren Özak Global Holding’in, bu alandaki tecrübesinden aldığı güçle 2009 yılında kurduğu ve 2012 yılında yüzde 25‘i halka arz edilen Özak GYO’dan yapılan açıklamada, OZKGY koduyla işlem gören şirket hisse senedinin, Borsa İstanbul tarafından yapılan dönemsel değerlendirmeler sonucunda, 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren BIST-100 Endeksi’nde işlem görmeye başlayacağı belirtildi.

BIST-100’e giden yol geçen yıl Eylül’de açıldı…

BIST-100 Endeksi’ne giden yol, geçen yıl yatırımcı tabanını genişletmek ve fiili dolaşım oranını yükseltmek amacıyla yapılan hisse satışları ile açıldı. Özak GYO, 2017 yılının Eylül ayında yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirilen road show sonrasında yabancı kurumsal yatırımcılara yapılan hisse satışları ile fiili dolaşım oranını yüzde 25’e yükseltmişti. Kurumsal yatırımcı tabanının genişlemesi, yabancı yatırımcı oranının ortalama yüzde 73’e yükselmesi, fiili dolaşım oranının, hisse derinliği ve likiditesinin artmasının yarattığı pozitif algının sonrasında Özak GYO, BIST 100 hedefine de ulaşmış oldu.