Ela Quality Genel Müdürü Ufuk Gezgin: “Ülkemizin turizm hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz”

Ela Quality Resort Belek Genel Müdürü Ufuk Gezgin:

“Ülkemizin turizm hedefleri doğrultusunda çalışıyoruz”

12 yıldır Akdeniz Bölgesi’nin en çok tercih edilen çocuk dostu aile oteli Ela Quality Resort Belek, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açıklamış olduğu 2019 yılında 53 milyon turist hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Ela Quality Resort Belek Genel Müdürü Ufuk Gezgin: “Turizmin ülkemiz için, Antalya’nın da turizm için öneminin farkındayız. Yatırımlarımızı yaparken farklı pazarlara yönelik farklı ürünler geliştiriyoruz. En iyi tanıtımı ülkemizden mutlu ayrılan turistler yapıyor ve bu doğrultuda onları en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyoruz.

Çocuklara sunduğu özel hizmetleri ile 12 yıldır turizm sektörüne yön veren ve Akdeniz Bölgesinin en çok tercih edilen çocuk dostu aile oteli Ela Quality Resort Belek, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un açıklamış olduğu 2019 yılında 53 milyon turist hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Ela Quality Resort Belek Genel Müdürü Ufuk Gezgin, “Turizmde de beklentiler, ihtiyaçlar sürekli değişiyor. İhtiyaçları çok iyi tespit ediyor ve öngörülü davranıyoruz, farklı pazarlara yönelik farklı ürünler geliştiriyoruz. Tek bir pazara ya da tek bir modele bağlı kalmıyoruz” dedi. Turizm sektörünün ülke ekonomisine katkısının ve Antalya’nın da turizm için önemine değinen Ufuk Gezgin, “Cari açık ve istihdama katkı sağlayan sektörümüz sektörü çok iyi bilen, turizm kökenli Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’un da katkılarıyla çok iyi bir ivme yakaladı. Artık hedefimiz sadece turist sayısını artırmak değil, farklı pazarlardan farklı turistleri çekebilmek, gelen turistlerin kişi başı harcamalarının artması ve daha fazla katma değer yaratmak” şeklinde konuştu.

 

Türkiye’nin sahip olduğu turizm olanaklarının başka hiçbir ülkede olmadığını belirten Ufuk Gezgin, “Türkiye markasını iyi anlatmalıyız. En iyi tanıtımı ülkemizden mutlu ayrılan turistler yapıyor ve bu doğrultuda onları en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyoruz. Tesislerimizi, personelimizi ülkemizin turizm hedefleri doğrultusunda geliştiriyoruz, yatırımlarımızı da bu yönde yapıyoruz” dedi.